Mint említettem, kisebbségben voltam a szobában, egyedül voltam férfi. Túléltem az éjszakát. Fee volt alul, én felül. Természetesen emeletes ágyról beszélek. Reggeliztem az étkezőben, majd nekivágtam az előttem álló 24,7 km-es távnak. Még sötét volt, amikor a templomosok vára mellé értem, így nem vártam meg a teljes kivilágosodást. Remélem azért élvezhetőek a képek.
Ilyenkor sötétben oda kell figyelni jobban a jelekre, melyek különböző helyeken vannak. A járdától, a falakon át, a villanyoszlopokon, ezer meg ezer variáció. De szerencsére nem volt gond. Hosszú út vezetett ki Ponferadaból.
Közben a város készülődött, kerékpárversenyt rendeztek az elkövetkező napokban. Jó, hogy időben léptem. Úton útfélen lezárások, elterelések. De a spanyol „ex” kollégák segítőkészek voltak, mutatták az irányt.
Beérve Columbrianosba egy kézművesbe botlottam. Fakanalakat készített. Most kihagytam a vételt. Újabb reggeli következett, a már megszokott párossal. Közben megcsodáltam a tulaj sörnyitó gyűjteményét.
Újabb nénit sikerült lefényképezni egy kis templomban, ahol újabb mécsest gyújtottam. Ezúttal az úton lévő társaimért.
Egy másik templomba betérve ismét felfedeztem egy szobrot, egy mártírhalált halt férfiét. Eddig nem tudtam kideríteni, ki lehet. Jó lenne, ha itt lenne Kovács tanár úr, biztos segítene.
Közben közeledtem Camponayara felé, amikor letekintettem az út mellé. Ha jól tudom a négylevelű lóhere szerencsét jelent. De mit jelenthet az ötlevelű? Bele se merek gondolni. A képen balról jobbra, megtalálási sorrendben. Egymás mellett voltak. Könyvembe beletéve, bizonyságul az esetleges kételkedőnek.
Camponarayaban vettem bélyeget a képeslapoknak, majd gondoltam egyet, és benéztem egy barkácsárú boltba. Vettem pillanatragasztót, és tömítő szalagot, melyet a vízvezetékeknél használnak. Megpróbálom a botot megjavítani.
Közben összetalálkoztam Feevel, Christinaval és Dylannel. Utóbbiak: német és ír. A napokban sokat találkoztunk. Végig néztünk pár kerékpáros edzést.
Folyt a szüret, immár kézzel. Besegítettem én is egy-egy finom fürttel. Érdekes, hogy többnyire alacsony, kordon nélküli szőlő sorok voltak, ráadásul némelyik tőke lehet vagy 80 éves.
Cacabelosban egy hosszú település fogadott. Itt is osztották a pékárút, mint otthon, vidéken. Betérve egy újabb templomban érdekes látvány fogadott. Szobor alkotások voltak a templom főrészén. Ott, ahol általában a két padsor közötti vörös szőnyeg szokott lenni.
Említettem a szüretet, hát következzék egy ehhez kapcsolódó régiség, melyet ilyenkor használtak. Elnézve a rajzot, és a méretét, kellett pár legény.
Újabb ötletet láttam, hogy a mi „kedves” otthoni szomszéd asszonyunk milyen házban élhetne.
Valtville de Arriba-ba beérve megálltam egy kis bárnál. Kellemes keleti zene ment, a berendezés is hasonló volt. Egy házaspár üzemeltette. A nő éppen paprikát készült eltenni. A férfi a kávémat kiegészítette egy kis „hazaival”. Majd ajándékot is kaptam, egy szerencsét hozó apró követ. Lehet, hogy máris hatottak a lóherék?
Kiérve a településről utolértem (!) Feet, Christinat, és Dylant. Jókedvvel értünk be Villafranca del Bierzoba. A képen az előbb említettek jobbról, balra.
A szállásom az Ave Fénix volt. Kellemes kis hely. Mindig tud újat mutatni egy-egy szállás. Dylan nem maradt, tovább állt. Volt internet is, gyorsan bepótoltam a hiányzó blog adagot. A botot sikerült megragasztani, meglátjuk, meddig bírja. Vacsorára lencsefőzeléket kaptam, mely kicsit különbözött a hazaitól. Kiegészítették krumplival, zöldséggel. Utána salátatál, bagett, főtt tojás, rántott hús szerűség. Vanilia puding zárta a sort. Közben az elmaradhatatlan vörösbor.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.